Dlaczego warto zmiękczać wodę

W miarę jak rośnie świadomość społeczna w temacie ekologii, wpływu środowiska na nasze zdrowie i komfort życia, pojawia się coraz więcej pytań o twardość wody. Większość polskich gospodarstw domowych boryka się z tym problemem. Niestety nie mamy tyle szczęścia, co Finowie, którzy korzystają wyłącznie z bardzo miękkiej wody. Dlaczego w ogóle warto zmiękczać wodę? I czy każdy powinien to robić? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Problemy z urodą, kłopoty ze zdrowiem

Często skarżymy się na różnego rodzaju problemy ze zdrowiem czy urodą. Przesuszona skóra, wypadające włosy, zmiany skórne czy reakcje alergiczne to nic innego jak odpowiedź naszego organizmu na kontakt z twardą wodą. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę, że minerały zawarte w twardej wodzie nie mają pozytywnego wpływu na nasz organizm. A przyjmujemy je nie tylko podczas kąpieli czy robienia domowych porządków, al również gotując czy przygotowując gorące napoje. Każdemu nie raz zdarzało się czyścić czajnik czy ekspres z osadu, który wytrącił się z twardej wody. Pamiętajmy, że nasze zdrowie i uroda nie są na tego rodzaju czynniki obojętne. Warto zadbać o swoją kondycję i zmiękczać wodę.

Uszkodzone sprzęty, zabrudzone powierzchnie

Wiele osób zauważa, że sprzęty takie jak pralka, czajnika, a nawet kaloryfery szybko ulegają zabrudzeniu kamieniem. Jest to nic innego jak osad, który pozostawia twarda woda. Podobnie znienawidzone przez każdą panią domu zacieki na kabinie prysznicowej czy zlewie są efektem działania twardej wody. A wystarczy ją zmiękczyć, by problem odszedł w zapomnienie.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*