Zmiękczyć wodę. Ale jak?

Każdemu z nas wielokrotnie zdarzyło się słyszeć czy czytać o szkodliwości twardej wody. Większość z nas czuje się przekonana do faktu, że wodę należy zmiękczać. Twarda woda powoduje bowiem problemy skórne, obniża żywotność sprzętów gospodarstwa domowego i psuje smak potraw. Pytanie tylko jak zmiękczyć wodę? Sposobów na to jest wiele. Podpowiadamy te najskuteczniejsze, a jednocześnie najłatwiejsze w użyciu. Z pewnością każdy wybierze coś dla siebie.

 

Magnetyzer – wyjście ekonomiczne

Jednym z najpopularniejszych, a jednocześnie obecnie najtańszych sposobów radzenia sobie z twardą wodą jest wykorzystanie magnetyzera. Jest to kompaktowych rozmiarów urządzenie, które przy pomocy pole magnetycznego wytrąca z wody osad, sprawiając, że zmniejsza się twardość wody.

 

Stacje uzdatniania wody – inwestycja w zdrowie

Stacje uzdatniania wody to z kolei dość droga inwestycja. Zmiękczanie wody odbywa się tutaj przy pomocy żywic jonowymiennych. Dużym atutem tego rozwiązania jest jednak to, że poprzez programator możemy ustalić skład chemiczny wody i dodatkowo ją uzdatnić.

Metoda odwróconej osmozy – perełka wśród zmiękczaczy

Metoda odwróconej osmozy jest najbardziej zaawansowaną metodą zmiękczania wody. Oczywiście za innowacyjną technologią, idzie również wysoka cena. Po podłączeniu rządzenia do sieci sanitarnej możemy mieć pewność, że uzyskamy idealnie miękką wodę. I to nie wszystko! Woda ta jest również krystalicznie czysta, gdyż odwrócona osmoza niweluje wszelkie bakterie, grzyby i inne zanieczyszczenia często występujące w wodzie.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*