Skuteczne metody zmiękczania twardej wody

Twarda woda jest źródłem wielu problemów. Często to właśnie osad z twardej wody niszczy nasze sprzęty, takie jak czajniki, pralki czy zmywarki. Nierzadko negatywne oddziaływanie twardej wody odczuwamy również my sami, np. w postaci przesuszonej skóry, zniszczonych włosów czy gorszego samopoczucia. Zwłaszcza jeśli w domu mamy dzieci, warto pomyśleć o wyborze metody zmiękczania wody. Obecnie na rynku mamy kilka sposobów pozyskiwania wody o znacznie mniejszym stopniu utwardzenia niż ta dostępna w kranie. To, jaką metodę wybierzemy zależy oczywiście wyłącznie od nas, naszych oczekiwań i możliwości finansowych.

 

Domowe sposoby

Jednym z często stosowanych sposobów zmiękczania wody jest jej podgrzewanie i zagotowywanie. Rzeczywiście, w temperaturze powyżej 37 st. C, osad zawarty w wodzie ulega wytrąceniu. Problem jednak w tym, że eliminujemy jedynie twardość węglanową, która jest wrażliwa na temperaturę. Sposób ten można również stosować wyłącznie do wody pitnej.

 

Specjalistyczne sposoby

O wiele wydajniejsze i skuteczniejsze są oczywiście profesjonalne sposoby zmiękczania wody. I tak, możemy się zdecydować na zakup magnetyzera. Jest to niewielkie urządzenie, która działa w oparciu o pole magnetyczne. Wytrącony z wody osad pozostaje na filtrze, a my możemy cieszyć się miękką wodą. Na rynku dostępne są również zmiękczacze z dodatkowymi funkcjami, jak np. stacje uzdatniania wody czy urządzenia wykorzystujące mechanizm odwróconej osmozy. Takie sprzęty nie tylko zmiękczają wodę, ale także odfiltrowują ją z bakterii, grzybów i innych zanieczyszczeń.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*