Skuteczne sposoby na twardą wodę

Jak powszechnie wiadomo twarda woda ma wiele wad. To właśnie jej zawdzięczamy psujące się przez kamień pralki, zacieki powstające w kabinach prysznicowych, niedrożne kaloryfery, pełne kamienia czajniki czy żelazka. Nie wspominając już o problemach zdrowotnych, np. podrażnieniach skórnych czy przesuszonych włosach. To również twarda woda odbiera nam smak ukochanej kawy czy zupy. Warto jednak wiedzieć, że nie musi tak być. Z twardą wodą można skutecznie walczyć. Podpowiadamy, jakie są najskuteczniejsze metody walki z twardą wodą.

Sposób dostosowany do poziomu twardości wody

Jak pokazują badania w większości polskich domów mamy do czynienia z twardą wodą. W zależności jednak od regionu, owa twardość może mieć różny stopień oraz różny rodzaj. Wyróżniamy dwa typu twardości wody – węglanową i niewęglanową. Metodę zmiękczania wody, którą wybierzemy warto dostosować do poziomu i rodzaju twardości dostępnej w naszym gospodarstwie domowym wody.

 

Magnetyzer, uzdatnianie wody i odwrócona osmoza

Jednym z pierwszych dostępnych na rynku, a jednocześnie najtańszym sposobem zmiękczania wody jest zakup magnetyzera. Jest to niewielkie urządzenie, które wykorzystuje działanie pola magnetycznego. W wyniku oddziaływań następuje wytrącenie osadu, który jest odpowiedzialny za twardnienie wody. Ciekawą opcją zmiękczania są urządzenia, które mają jeszcze opcje dodatkowe. Stacja uzdatniania wody nie tylko świetnie zmiękczy wodę, ale także pozwoli na zaprogramowanie chemicznych składów wody. Najbardziej zaawansowana metoda odwróconej osmozy zmiękcza, oczyszcza i krystalizuje wodę.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*